top of page
  • Yazarın fotoğrafıYasin Serhat Şen

En Zengin ve En Lezzetli Aromaya Sahip Avokado: Verita “Yemeye Hazır” Gurme Avokado

Güncelleme tarihi: 29 Haz 2020

Verita tarafından tüketicinin beğenisine sunulan Peru’nun eşsiz meyvesi “hass” cinsi “Yemeye Hazır” avokado, düzenlenen etkinliklerle tanıtıldı.


Son yıllarda Avrupa’da her mutfağa girebilmeyi başaran avokado, artık ülkemizde de her geçen gün popülaritesini artırmaya başladı. Hiper marketlerden tutun da semt pazarlarında dahi görebildiğimiz avokadonun rengini hepimiz yeşil olarak biliriz. Ancak Verita tarafından “Yemeye Hazır Avokado” olarak tanıtılan bu avokadolar bilinenin aksine siyah kabuk rengine sahip.


Yeşil avokadodan farkı ise sadece siyah olması değil, gerçekten yemeye hazır olması. Yeşil avokadoları aldığınızda 5 ila 7 gün süre içerisinde olgunlaşmasını ve yumuşamasını bekleriz ve öyle tüketebiliriz. Ancak binlerce kilometre uzaklıktan gelen Peru’nun hass cinsi yemeye hazır siyah avokadoları; olgun, yumuşak, aromatik ve beklemeden tüketime hazırdır. Özellikle profesyoneller (şefler, gurmeler vb.) tarafından oldukça ilgi görmekte.


Dünya üzerinde yaklaşık 400 çeşit avokado cinsi var ve her birinin tadı farklı. En bilinen cinsleri Hass, Fuerte ve Pinkerton. “Yemeye Hazır” Verita Gurme Avokado, Hass cinsi. Olgun meyvenin kabuğu siyaha yakın renkte ve pütürlü bir yüzeyi var. Açık yeşil renkteki eti kremamsı bir yapıda. Bütün avokado cinslerinin içinde en zengin ve en lezzetli aromaya sahip.

Lezzet Tutkunlarına “Yemeye Hazır” Gurme Avokado


Yemeye Hazır” olgunlukta Verita Gurme Avokado son derece dikkat gerektiren bir sürecin ürünü. Maksimum lezzeti hedefleyen bu sürecin ilk koşulu doğru zamanda hasat. Meyve gerekli hasat olgunluğa eriştikten sonra toplanmalı aksi halde asla gerçek lezzetine ulaşamıyor. “Yemeye Hazır” Verita Gurme Avokado zamanında hasat ediliyor, ideal ortamında taşınıyor, saklanıyor ve maksimum lezzete ulaştığında lezzet tutkunlarıyla buluşuyor.


Öyle ki, dünyaca ünlü guacamole salatasını artık altın günlerinde kısır yerine görebilir ya da geleneksel humus mezesinin avokadolu versiyonuna denk gelebilirsiniz. Bilhassa avokadolu sandviç, salata vb. atıştırmalıklar yoğun iş temposunda çalışan kişiler için vazgeçilmez bir menü haline geldi.


Sağlıklı ve Lezzetli Bir Yaşam İçin: Tereyağı Meyvesi "Yemeye Hazır"Avokado

Tereyağı Meyvesi” olarak da bilinen, sağlıklı yağlardan oluşan, sıfır kolesterol, vitamin, mineral ve lif zengini, kalbimizin dostu, bağırsak sistemine yardımcı, yaşlanmaya karşı, hücrelerimizin koruyucusu “yemeye hazır avokado” özellikle son dönemde sporcular ve sağlıklı beslenmeye özen gösteren kişiler tarafından tercih ediliyor.


En zengin ve en lezzetli aromaya sahip avokado olarak bilinen “hass” cinsi Yemeye Hazır Avokado meyvesinin eti şaşırtıcı oranda yağ içeriyor. Aztekler 1000 yıl önce hasat etmeye başladıkları avokadoya "Yağ açısından zengin meyve" anlamında "Ahuacatl” demişler. Yeni dünyaya giden gemiciler avokadoyu tereyağı niyetine kullanmışlar. Almanlar ise ona "tereyağı armudu” diyorlar.


Lansman


Peru’nun Hass Cinsi Yemeye Hazır Avokadoları lansmanı 15 Haziran Cumartesi günü saat 13:00’de; Peru Ticari Ataşesi Fernando Albareda, İdeal Tarım Yönetim Kurulu Başkanı S. Zeki Birincioğlu, CarrefourSA Meyve-Sebze Kategori Direktörü Serdar Ceylan, Etkinlik Yöneticisi Pelin Karadağ, Perulu Ticaret Uzmanı Hugo Guevara, Uzman Diyetisyen Ayça Alara Aycan ve Gurman Aycan Çevik'in sunumlarıyla CarrefourSA Hiper Fulya mağazasında gerçekleştirildi.


Tadımlar İstanbul’un yanı sıra Bursa, Ankara, Adana, Mersin, Antalya, İzmir ve Muğla şehirlerinde de gerçekleşecek olup Yemeye Hazır Avokado ile hazırlanan dünya lezzetleri ise misafirlerin beğenisine sunuldu.


Program detaylarını aşağıdaki linkten görüntüleyebilirsiniz.


https://bit.ly/PeruAvokadosuTadimGunleri


Maksimum lezzet için Yemeye Hazır olgunlukta avokado. Gerçek lezzetinde bir avokado yemek istiyorsanız, gerekli olgunlaştırma sürecinden geçmiş “Yemeye Hazır” avokadoyu denemelisiniz. 

#yemeyehazıravokado #avokado #peru #superfoods #verita #idealtarım

428 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page